Піке гривні: чому гривня змінить курс

Курс гривныЯким буде курс гривні?

Як повідомив екс-заступник голови Нацбанку Олександр Савченко, беручи до уваги поточний валютний курс, у 2017 році ціна долара зросте до 29 гривень. Така ситуація цілком реальна, впевнений Савченко, якщо НБУ й надалі продовжуватиме знецінювати гривню. Подробиці стану на валютному ринку України і про прогнози щодо долара – дізнайтеся із статті порталу "Знай.ua".

Думка НБУ

15 листопада на сайті НБУ було опубліковане комюніке заступника Глави Нацбанка Олега Чурія, в якому зазначалось, що на міжбанківський валютний ринок України тисне «політична нестабільність». За його словами, це неминуче призведе до розхитування курсу гривні і як наслідок – до негативних наслідків для економіки країни.

В той же час, як повідомив Чурій, сприятливими для зміцнення нацвалюти на сьогодні є зовнішні чинники, такі як прибуток від експорту зернових і соняшникової олії. При цьому чиновник зазначив, що існуючий резерв НБУ у розмірі 15.5 млрд. дол. цілком покриє надмірні валютні коливання.

Інша сторона медалі

Думку чинного заступника голови Нацбанку розділяє і колишній заступник голови НБУ (2005-2009 рр.) Олександр Савченко. Він згоден із тим, що політична дестабілізація в країні змушує бізнесменів виводити валюту з України, а населення - скуповувати її. Однак, за словами політика, гривня повинна навпаки зміцнюватися, адже вартість сільськогосподарської продукції на світовому ринку зростає, а українські фермери якраз зараз продають урожай.

На стабілізацію і зміцнення гривні, за думкою Савченко, впливає і приріст ВВП країни, який, згідно з цьогорічними результатами, досягне 1,2-1,4%.

Ще однією причиною нинішнього зниження курсу гривні є те, що НБУ знову вийшов на міжбанк і почав активно скуповувати долар, впевнений чиновник.

До того ж, як пояснив експерт, негативно на вартості гривні позначається фрагментарна політика НБУ: регулятор допускає арбітраж валют з п'ятивідсотковою різницею між реальним курсом і курсом Нацбанку. А це створює сприятливі умови для спекулянтів і підпільних обмінників.

Валютні махінації

Протилежну думку озвучив глава Комітету економістів України Андрій Новак. Він висловив підозру, що всі дії Нацбанку спрямовані на те, щоб на валютному курсі змогли заробляти ті, хто має безпосередній доступ до первинної інформації, тобто - банкіри.

Прогнози експертів щодо того, який курс національної валюти буде в нинішньому році, виявилися майже однаковими. І через те, що адекватно спрогнозувати курс в нашій країні - практично нереально. За словами Андрія Новака, корінь проблеми криється в тому, що у нас відсутня база прогнозування курсу і курсова стратегія НБУ взагалі. Єдиний більш менш реальний прогноз – прогноз НБУ, закладений в бюджеті на 2017 рік, згідно якого, курс знаходиться на позначці 27.2-27.4 гривні за долар США.

Непередбачуваність курсу, на думку голови Комітету економістів України, являється основною причиною, чому в Україні закриваються підприємства і переводяться до сусідніх країн, таких, як, наприклад, Польща, а інвестори не хочуть відкривати у нас свої бізнеси.

Приватний прогноз

Більш конкретні прогнози озвучив екс-заступник голови Нацбанку. Чиновник вважає, що в наступному році інфляція в Україні знаходитиметься на позначці 10-11%, а не 7-8%, як закладено в проекті державного бюджету на наступний рік. Тому і курс долара буде дещо гірший, ніж прогнозований НБУ 27.2-27.4 гривні за долар.

Все буде залежати від того, який дефіцит бюджету відобразить в своїх звітах Кабмін, адже девальвація гривні - це прекрасний механізм, за допомогою якого можна реалізувати держбюджет, якщо він раптом не дотягує до необхідних показників.

Зміцнення національної валюти і зниження курсу долара же, як повідомив Олександр Савченко, стане можливим тільки в тому випадку, якщо темпи зростання ВВП України обженуть відповідний показник США. А рівень інфляція в нашій країні не перевищить мітки, зафіксовані в Америці.

Так само напоминаємо, що користуватися послугами нашого сервісу за вибором самого оптимального кредиту ви можете у будь-який потрібний для вас час!

Добавить отзыв

Защитный код
Обновить

Ничего не подобрали?

Не спешите уходить! Мы подобрали для Вас эксклюзивные предложения по онлайн кредитам с вероятностью одобрения до 93%

    Creditplus   moneyveo
подробнее подробнее подробнее